Profil školy

STUPEŇ VZDELANIA: ISCED I

PROFIL ABSOLVENTA:

Cieľom našej školy je, aby absolvent, ktorý opustil našu školu po absolvovaní 1. stupňa ZŠ, svojim vystupovaním robil dobré meno škole, bol schopný vytvárať dobré medziľudské vzťahy, hodnotiť svoju úlohu v škole, v rodine a v spoločnosti, bol schopný starať sa i o svoje fyzické i psychické zdravie, vedel uzatvárať kompromisy, bol schopný vyhľadávať, hodnotiť a využívať pri učení rôzne zdroje informácií, osvojovať si metódy štúdia a práce s informáciami, mal schopnosť vnímať umenie, snažil sa porozumieť mu a chrániť umelecké prejavy, bol si vedomý svojich kvalít. Absolvent našej školy by mal získať také základné vedomostí a zručnosti, na ktorých by bol schopný bez väčších adaptačných problémov nadviazať na ďalšom stupni vzdelávania.

PROFILÁCIA ŠKOLY:

Na našej škole  sa vyučuje podľa Školského vzdelávacieho programu vypracovaného na základe Štátného vzvelávacieho programu. Škola zabezpečí podmienky na vzdelávanie žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami tak, aby mali rovnocenný prístup vo vzdelávaní. Žiaci so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami majú vypracovaný individuálny výchovno-vzdelávací program. Školu navštevujú žiaci: - so vývinovými špecifickými poruchami učenia, - zo sociálne znevýhodneného prostredia, Škola zabezpečuje: - spoluprácu so školským zariadením výchovného poradenstva a prevencie - centrom pedagogicko-psychologickej prevencie v Prešove - odborné personálne zabezpečenie (servis asistenta učiteľa, absolvovaná odborná príprava pedagogických pracovníkov školy a pod.), - spoluprácu s rodičmi a ďalšími subjektmi podľa potreby, - materiálne zabezpečenie pre vzdelávanie týchto žiakov (špeciálne učebnice, učebné a kompenzačné pomôcky a pod.), - individuálny výchovno-vzdelávací program - špecifiká hodnotenia vzdelávacích výsledkov žiakov.

• Základná škola Kojatice
    Kojatice 84,