Charakteristika školy

Základná škola v Kojaticiach je neplnoorganizovaná škola, s postupnými ročníkmi 1.- 4. Škola je 5 triedna: 4 triedy základnej školy a 1 oddelenie školského klubu detí s kapacitou 25 detí. Škola sa nachádza uprostred zelene, obklopuje ju ovocný sad, nachádza sa tu dostatočne veľká upravená trávnatá plocha na loptové hry a iné športové aktivity.Objekt našej školy pozostáva z 2 budov: starej a novej budovy školy. Vzhľadom na nárast počtu žiakov a tried na škole bola zrealizovaná väčšia rekonštrukcia: vybudovanie sociálneho zariadenia, rozšírenie počtu tried a ich materiálne zabezpečenie, zriadenie rozcvičovne. Stará budova školy má aj kultúrnu a historickú hodnotu. Stavba bola realizovaná jezuitmi v roku 1842. Naša škola je školou rodinného typu. Tomuto zodpovedá aj prostredie tried a spoločných priestorov, ktoré sú estetické podnetné a plnia aj informačnú funkciu pre žiakov a rodičov. Triedy sú vybavené novým školským nábytkom, novými radiátormi, plastovými oknami, žalúziami, podlahovými krytinami. Prostredie je oživené množstvom kvetov, žiackymi prácami, projektovými prácami a názornými pomôckami. Estetická úprava priestorov školy je pravidelne aktualizovaná. Školské chodby boli zmodernizované novým školským šatňovým nábytkom. Na školskom dvore boli vybudované nové prístupové chodníky. Školský dvor je zatrávnený a pravidelne udržiavaný. Aktuálne informácie o aktivitách školy sa nachádzajú na informačných tabuliach a nástenkách umiestnených v budove školy ale aj na verejne prístupných miestach v obci. Budovanie priateľskej atmosféry medzi žiakmi navzájom, medzi žiakmi a pedagógmi realizujeme nielen vo výchovno-vzdelávacom procese, ale aj na tradičných akciách: EDRaŠ, Deň starkých, Vianočné trhy, Posedenie pri jedličke, Školský karneval, Červená vyhráva, Detský milionár, Deň Zeme, Deň matiek, Školský juniáles a iné.

• Základná škola Kojatice
    Kojatice 84,